سعید آذری به عنوان مدیر عامل باشگاه ذوب آهن نشان داده که هر قدر هم که محدود شود و حتی فضایی به اندازه یک قوطی کبریت داشته باشد، باز هم برای پیشبرد اهداف باشگاه تلاش می کنند.

به گزارش اصفهان اسپورت، صبح امروز -یکشنبه ۲۵ فروردین ماه- خبری در برخی از رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه با تصمیم هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن، سعید آذری ممنوع المصاحبه شده و احمد جمشیدی به عنوان سخنگوی باشگاه انتخاب شده است.
جمشیدی در مصاحبه ای در خصوص این تصمیم گفت: با توجه به مشغله زیاد آذری و حضور تیم در دو تورنمنت سخت و همچنین به دلیل اینکه وی درگیر کارهای زیر ساختی است، اعضای هیئت مدیره و یزدی‌زاده تصمیم گرفتند من را به عنوان سخنگو انتخاب کنند.
وی افزود: من نسبت به دیگر اعضای هیئت مدیره حضور فیزیکی بیشتری در باشگاه و اطلاعات کافی از همه تیم‌های باشگاه دارم و به همین دلیل این انتخاب صورت گرفته است.

 اما این تصمیم غیر منتظره هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن به جز محدود کردن آذری به عنوان نفر اول باشگاه چیز دیگری در پی نخواهد داشت، هرچند که مدیر عامل باشگاه ذوب آهن حداقل در طی ماه های اخیر نشان داده که علیرغم محدود شدن، حتی در قوطی کبریت هم که باشد برای پیشبرد اهداف باشگاه تلاش می کند.

 گویا اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن فراموش کرده اند که آذری در سال ۸۳ که هیچ یک از این نفرات در هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن نبودند به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان انتخاب شد و تا سال ۸۸ در طی یک دوره ۵ ساله مدیرعاملی این باشگاه را برعهده داشته است.
او پس از آن در سال ۸۹ به عنوان مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران انتخاب شد و تا سال ۹۰ مدیرعاملی این باشگاه را بر عهده داشت. وی همچنین در سال ۹۰ برای مدتی به عنوان مدیرعامل باشگاه استیل‌آذین فعالیت کرده است.
آذری در سال ۹۲ برای دومین بار به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان انتخاب شد و تا تا اکنون تیم فوتبال ذوب‌آهن موفق به کسب مقام قهرمانی در جام حذفی ۸۸-۷۸، جام حذفی ۹۴-۹۳، جام حذفی ۹۵-۹۴، سوپر جام ۹۵ و نایب قهرمانی در لیگ برتر ۸۴-۸۳، لیگ برتر ۸۸-۸۷و لیگ برتر ۹۷-۹۶ نیز شده است.

 بد نیست اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن به آغاز دوره دوم مدیرعاملی آذری در ذوب آهن در سال ۹۲ برگردند و شرایط تیم فوتبال ذوب آهن را به خاطر بیاورند که برای بقا در لیگ برتر در مرحله پلی آف حضور داشت اما این تیم پله به پله بالا آمد و سال قبل هم به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسید. ضمن اینکه آذری همواره برای دفاع از حقوق باشگاه ذوب آهن ازهیچ اقدام قانونی دریغ نکرده، همیشه برای گرفتن حق باشگاه خود لب به سخن گشوده و نمونه آن را در سال ۹۷ شاهد بودیم که حتی در برخی مواقع برخی فدراسیون نشین ها هم حملات تندی را علیه او آغاز کردند.

 اگر از اهالی و هواداران فوتبال درباره باشگاه ذوب آهن سوال بپرسید شاید انگشت شمار افرادی باشند که درباره سعید آذری صحبت نکنند، اما اکثر خانواده فوتبال ایران باشگاه ذوب آهن را به سعید آذری و عملکرد او می شناسند. این تصمیم اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن و مدیر عامل کارخانه ذوب آهن آن هم چند روز مانده به بازی حساس ذوب آهن و پرسپولیس می تواند تبعات بدی را برای تیم فوتبال این در پی داشته باشد، چرا که اگر کسی بتواند حواشی این دیدار را کنترل کند سعید آذری خواهد بود.
ضمن اینکه تصمیم چند ماه پیش همین اعضا و خروج آذری از هیئت مدیره باشگاه با توجیه اینکه آذری بتواند با فراق خاطر به فعالیت مدیر عاملی خود ادامه دهد عجیب و به نوعی برای کم کردن قدرت مدیر عامل صورت گرفت.

همچنین در کنار این تصمیمات، شایعاتی در خصوص روابط نه چندان خوب یزدی زاده و آذری هم به گوش می رسد و به نظر می رسد یزدی زاده قصد دارد با محدود کردن فعالیت آذری، وی را از این باشگاه حذف کند. سعید آذری در دوران مدیریت خود در باشگاه ذوب آهن در کنار کارنامه درخشان خود ممکن است روزهای تیره ای هم داشته باشد اما تصمیم گیرندگان کارخانه و باشگاه ذوب آهن نباید از یاد ببرند که آذری همواره برای برند سازی این باشگاه تلاش کرده و نشان داده هیچ شخصی بزرگتر از باشگاه ذوب آهن نیست.

عملکرد و مصاحبه های آذری ممکن است برای برخی از مسئولان کارخانه ذوب آهن ناخوشایند باشد اما نباید فراموش کرد که بسیاری از باشگاه ها آرزوی داشتن مدیرعاملی مثل آذری یا حتی خود آذری را دارند و حتی هستند باشگاه هایی که از کم شدن قدرت یا حذف آذری خوشحال می شوند. در کنار همه این ها اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن یادشان نرود که دوران رو به رشد این باشگاه در دوران آذری، ممکن است در دوران پسا آذری روندی برعکس داشته باشد.

 سید پدرام وقایع نگار