سید حسن افتخاری رئیس انجمن ساحلی گفت: مسابقات هندبال ساحلی هفته نکوداشت اصفهان (آقایان و بانوان) از 4 لغایت 8 اردیبهشت ماه در پارک ناژوان که برای بانوان در باغ ساحلی بانوان و برای آقایان در زمین ساحلی ناژوان در رده های مختلف برگزار خواهد شد.

به گزارش اصفهان اسپورت، حسن افتخاری در گفت وگویی اظهار داشت: ما با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و انجمن دانش آموزی این مسابقات در رده نوجوانان هم برگزار می شود و دانش آموزان مقطع متوسط اول که میتوانند تا چهار سال دیگر در المیپک که در کشور سنگال برگزار خواهد شد، استفاده کنیم که استعداد و پتانسیل ها و شناسایی و شکوفا شود.

افتخاری تصرح کرد: مسابقات ساحلی امسال بین المللی است و تیم ها از سراسر کشور به این مسابقات می آیند ما امسال برنامه ریزی خوبی انجام دادیم که بتوانیم کشور را به چهار منطقه تقسیم کنیم و اردو تیم ملی برگزار کنیم که بتوانیم با نزدیک شدن به مسابقات آسیایی بهترین ها را در ترکیب اصلی تیم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه به طور قطع اگر در زیر ساخت ها بهتر کار کنیم، می‌توانیم به موفقیت‌های بیشتری در این رشته دست پیدا کنیم، گفت: قرار است هندبال ساحلی در المپیک ۲۰۲۲ جوانان در سنگال برگزار شود و ما قصد داریم در این رویداد شرکت کنیم. به همین دلیل کار را برای پسران نونهال از سال ۹۷ و بعد از برگزاری المپیاد ایرانیان شروع کرده‌ایم. این رقابت‌ها فرصت خوبی بود تا استعدادهای این رشته کشف شوند.

افتخاری رئیس انجمن ساحلی افزود: ما در خلال این مسابقات چند کلاس ارتقائ داوری هندبال ساحلی سه به دو که چند روز آینده برگزار خواهد شد و بعد ماه رمضان مدرس جهانی داوری جهت ارتقائ داوری ساحلی به کشور ایران سفر خواهد کرد.

مصاحبه: ابراهیم خداجو