سي و دومين دوره تور دوچرخه سواري نيمه حرفه اي ايران (آذربايجان) با حضور ۱۴ تيم خارجي و داخلي از ۱۶ مهر ماه آغاز خواهد شد و رکابزنان شش مرحله با يک ديگر رقابت خواهند داشت.
به گزارش اصفهان اسپورت به نقل از فدراسيون دوچرخه سواري، کمتر از ۴۸ سات ديگر سي و دومين دوره تور آذربايجان شروع مي شود. تاکنون ۵ تيم داخلي به ترتيب فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، شهرداري تبريز، پيشگامان کوير يزد، تيم ملي جمهوري اسلامي ايران، و تيم ملي ارتش . نه تيم خارجي در اين تور حضور خواهند داشت. سي و دومين دوره توربين المللي ايران آذربايجان در شش مرحله به مسافت ۱۰۱۰ کيلومتر در مسير استانهاي آذربايجان غربي ، اردبيل و آذربايجانشرقي برگزار خواهد شد.
مرحله اول در مسير تبريز به اروميه به مسافت ۱۴۱ کيلومتر برگزار خواهد شد که نسبت به مسير هاي بعدي براي رکابزنان کار سختي نخواهد بود و تنها اين مسير کوهستاني نيست که تمام مراحل بعدي بسيار سطح بالايي دارند و مسير هاي تمام کوهستاني خواهند بود.
مسير تبريز – اروميه به دليل وجود درياچه زيباي اروميه زيباي خاصي هر ساله يکي از زيبا ترين مراحل تور بشمار مي آيد که امسال نيز يکي از زيبا ترين مراحل تور اين مرحله مي باشد.
مرحله دوم در مسير اروميه به منطقه ازاد تجاري ارس به مسافت ۲۰۹.۴ کيلومتر برگزار خواهد شد که اين مسير هم به دليل زيبايي هاي طول مسير و هم به دليل شرايط کوهستاني مسير براي رکابزنان روز بسيار خوبي را رقم خواهد زد اين مسير طولاني ترين مسير سي و دومين دوره تور دوچرخه سواري آذربايجان خواهد بود .
مرحله سوم در مسير منطقه ازاد تجاري ارس به تبريز به مسافت ۱۵۵ کيلومتر برگزار خواهدو رکابزنان با طي اين مسافت دوباره به شهر تبريز خواهند رسيد اين مسير هم يکي از مسير هاي کوهستاني و سطح بالايي است و مي توان گفت امسال تمام مسير هاي تور دوچرخه سواري آذربايجان از تمامي لحاظ در شرايط بسيار بالايي خواهند بود که اميدواريم اين تور در سال هاي آينده به طور حرفه اي برگزار شود.
مرحله چهارم اين تور در مسير تبريز به سرعين که به مسافت ۱۹۶ کيلومتر برگزار خواهد شد که دومين مسير طولاني تور به حساب مي آيد
مرحله پنجم از سرعين به شهر تبريز به مسافت ۱۹۱کيلومتر برگزار خواهد شد که يکي از بهترين و زيبا ترين مسير هاي اين تور به حساب مي آيد و با توجه به شرايط جغرافيايي اين منطقه اين مرحله از تور نيز به عنوان يکي از جذاب ترين مراحل تور مي باشد.
مرحله نهايي و ششم تور بيست و دوم روز جمعه ۲۱ مهر ماه در تبريز مقابل لاله پارک به مسافت ۱۱۴ کيلومتر برگزار خواهد شد تا سي و يکمين دوره دوره تور هم به کارش پايان دهد.
تور بين المللي ايران – آذربايجان هر ساله با رشد بسيار خوبي همراه بوده است و امسال نيز نسبت به سال هاي گذشته و دوره هاي قبل از تمامي لحاظ در سطح بسيار خوبي برگزار خواهد شد که لازم به ذکر است به دليل تغيير زماني تور به دليل انتخابات رياست جمهوري برخي از تيم هاي خارجي نتوانستند در تور حضور داشته باشند که از سال آينده طبق روال هر سال اين تور در فصل بهار برگزار خواهد شد.
مراسم افتتاحييه سي و دومين دوره تور دوچرخه سواري ايران-آذربايجان روز شنبه از ساعت ۱۶ الي ۱۸ با حضور مسولين استاني و کشوري و رئيس فدراسيون دوچرخه سواري کشور در مجتمع فرهنگي ورزشي پتروشيمي تبريز برگزار خواهد شد و شروع مسابقات روز يکشنبه ۱۶مهرماه از جلوي ساختمان شهرداري مرکز کلان شهر تبريز و خيابان منظريه به سمت شهر اروميه خواهد بود.